Založit webové stránky nebo eShop

TJ SOKOL STAŘEČ‚ z.s.

Mladší žáci B

TURNAJ V TŘEBÍČI 11.3.2017

Dnes jsme se zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje mladších žáků (hráči 2004 a mladší) v Třebíči. Turnaje se celkem zúčastnilo 6 týmu. Na turnaj jsme přijeli s velmi mladým týmem, kde více jak polovinu týmu tvořili hráči starší přípravky (pro zajímavost věkový průměr byl necelých 11 let, avšak turnaj mohli hrát i hráči o dva roky starší).

Jůza Vojtěch

V předchozích turnajích jsme nikdy neměli dobrý první zápas, teď jsme si řekli konečně to změníme! Povedlo se. Soupeře jsme sice nedokázali porazit, ale předvedli jsme vynikající výkon proti houževnatému soupeři.Želetava dokázala udeřit ze svých ojedinělých akcí a my své šance nevyužívali. Zejména mrzí šance 20 vteřin před koncem, kdy krásna střela skončila pouze na tyči soupeřovy brány. I přestože jsme nezvítězili, podali jsme opravdu dobrý výkon a byli jsme s předvedenou hrou spokojeni.

Stařeč – HFK Třebíč B    2:2

Jůza, Teplan

Tento zápas diváky jistě musel bavit. Úvod utkání nám utekl, první 4 minuty nás soupeř mačkal a nebyli jsme schopni dostat se za půlku. Zuby nehty jsmepřežili tlak soupeře a konečně se dostali do hry. A naopak začal náš velký tlak a na rozdíl od soupeře jsme ho dokázali vyjádřit brankou. Převahu jsme si drželi i v dalším průběhu utkání, soupeř však dvěma rychlými góly utkání otočil. Nás to nepoložilo a dokázali jsme vyrovnat. Ve snaze otočil zápas jsme zapomínali na zadní vrátka a po přísně odpískané ruce brankáře mimo pokutové území, měl soupeř možnost pokutového kopu. Naštěstí kopající hráč minul bránu. V závěru jsme měli ještě tlak, ale gólově jsme ho již nevyjádřili. Remíza byla spravedlivá. HFK Třebíč do tohoto týmu nasazovali své mladší hráče, přesto jsem přesvědčen, že jejich věkový průměr byl vyšší než náš. A to je velmi cenné, že jsme dokázali být lepším týmem než mládež HFK.

Stařeč – Brno Lískovec  1:4

Jůza

Zápas proti fyzicky nejzdatnějšímu soupeři nám vůbec nevyšel. Ono bylo to velmi těžké, protože soupeř byl o kousek rychlejší a hlavně mnohem silnější a my nevěděli jak proti nim hrát. Díky skvělému výkonu brankáře Kratochvíla (mimochodem nejlepšího hráče turnaje) byl výsledek ještě přijatelný.

Stařeč – HFK Třebíč A    1:5

Jůza

Proti pozdějšímu vítězi turnaje jsme zpočátku předváděli ustrašený výkon. Velký respekt k nim znamenal, že jsme nebyli schopni udržet míč a dostávali laciné góly. Zejména dva góly po autovém vhazování ohromně mrzí. Postupem času se naši hráči otrkali a dokázali se silnému soupeři vyrovnat. To dokazuje výsledek: po 5 minutách 0:4, na konci zápasu 1:5. Kluci nás velmi mile překvapili a opět se ukázalo co v předchozích turnajích, že těm nejlepším se dokážeme vyrovnat a zahrajeme proti vítězům turnaje nejvyrovnanější zápas ze všech (zatím to platí vždy).

Stařeč – Náměšť nad Oslavou   2:5

Jůza, Juza

Pravděpodobně předchozí zápas nás stál ohromně sil. Jinak si totiž nedokáži vysvětlit začátek zápasu. 5 minut hry a hrozivé skóre 0:5. Klukům jsme řekli zapomeňte na to, co bylo, od páté minuty začínáme od 0:0 a zbytek zápasu vyhrajeme. Rázem jsme viděli úplně jiný tým. Tým, který se opět rval o každý míč, předváděl krásné kombinační akce a věřil si na individuální průniky. Výsledkem bylo, že jsme ten náš „nový“ zápas zvítězili 2:0

Poděkování patří také k hráčům z Okříšek, kteří svým výkonem ohromně pomohli. A velká poklona hráčům z přípravky, jak se dokázali poprat s mnohem zkušenějšími a silnějšími soupeři. Toto jen dokazuje, že máme na čem stavět a že stařečská mládež je na výborné úrovni.

ZIMNÍ LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ 11.2.2017

Stařeč – Valeč 0:2

V prvním utkání nás čekala velmi silná Valeč. Na začátku zápasu byla znát nesehranost a lehká nervozita našeho týmu, kdy jsme si nevytvořili vůbec žádnou šanci. Obrana však fungovala velmi dobře, takže ani soupeře jsme k ničemu nepustili. V průběhu zápasu jsme šli postupně nahoru a šlo vidět, že si kluci čím dál víc dovolí. Bohužel tím vznikala také okénka v obraně a soupeř jich dokázal využít. Na hráčích bylo vidět velké zklamání po prohraném zápase a také velké odhodlání to otočit v dalších zápasech.

Stařeč – Želetava 1:2

Dufek

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně. Hned po rozehrávce se po skvělé individuální akci dostal do vyložené šance Dufek, bohužel nedal. Poté následoval velký tlak naší první čtveřice a další šance, jenže otřepané pravidlo nedáš dostaneš se opět potvrdilo. Soupeř v první šanci dal gól, který byl pro vývoj utkání rozhodující. Dokázali jsme ještě vyrovnat zásluhou Dufka. Krátce po vyrovnávacím gólu nám soupeř zasadil rozhodující zásah. Zápas i přes prohru hodnotím velmi kladně. Prohrát jsme si jednoznačně nezasloužili,jenže to proměňování šancí….

Stařeč – Třebelovice 3:0

Dufek, Teplan, Ošmera

Hned od úvodu bylo vidět na našich hráčích obrovské odhodlání zvítězit. Hráli jsme v obrovském tempu se kterým si soupeř vůbec neuměl poradit. Po krásných kombinacích i po individuálních akcí jsme si vytvořili spoustu šancí, které jsme konečně dokázali proměňovat. Výborný zápas, zcela zasloužené vítězství 3:0. Opět jsme pokračovali v trendu, co zápas to velké zlepšení.

Stařeč – Jemnicko 2:3

Dufek, Teplan

Co mě ohromně zaujalo bylo to, s jakým odhodláním jsme vždy vstoupili do utkání. Za což jsme byli odměněni gólem Teplana na 1:0. Poté soupeř předvedl neskutečný tlak. Jeho snažení končilo na brankáři Kratochvílovi, který v tomto zápase předvedl famózní výkon. Když už na střelu neměl nárok, tak měl i výborně postavené tyče. Když jsme přežili drtivý tlak soupeře, tak jsme si říkali, že dokážeme přidat další gól. Šance k tomu byli, ale soupeř nakonec ukázal kvalitu a po výborné akci dokázal vyrovnat a po chvíli dvěma slepenými góly odskočil na 3:1. Nás to nepoložilo, naopak touha vyrovnat byla obrovská a gól Dufka minutu a půl před koncem znamenal zdramatizování zápasu. Soupeř se najednou začal obávat o výsledek. Pokud by byl zápas o minutu delší, věřím že bychom dokázali vyrovnat. Nevadí, zahráli jsme vynikající zápas s pozdějším vítězem z Jemnicka. Vlastně pro ně to byl jediný těžký zápas, protože všechny ostatní dokázali zvítězit rozdílem tříd (ve finále dokonce 6:1). Náš nejlepší zápas na turnaji.

Stařeč – Lipník 1:1          2:3 po penaltách

Dufek

Zisk 3 bodů ze 4 utkání znamenal konečné 4. místo ve skupině a souboj o celkové 7 až 8. místo. Po výborně zahraném autovém vhazování se hlavou krásně prosadil Dufek. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, jenže soupeř potrestal z nahodilé situace a vyrovnal tak na 1:1. V posledních dvou minutách jsme soupeře „drtili“ jenže ani prázdná brána nebyla dostatečně velká, a zápas dospěl do penaltové loterie. A tam byl šťastnější soupeř.

Za předvedené výkony musím náš tým jednoznačně pochválit. Kluci spolu nikdy nehráli, a přesto dokázali předvádět krásný fotbal. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí. Dále musím ohromně pochválit naše 4 kluky ze starší přípravky, kteří museli bojovat proti fyzicky daleko zdatnějším hráčům. Poradili s tím skvěle, i přestože pro většinu z nich to byla první zkušenost v kategorii mladších žáků. Výborné bylo hlavně to, jak jsou na tom fotbalově. Sice soupeři byli o 2 až 3 roky starší, jenž oni je fotbalovostí dokázali převyšovat a nebýt rozdílu v sílovém pojetí, tak by v turnaji vynikali. Poděkování patří také Okříškám,které nám půjčili své 4 mladší hráče a ti se bili za Stařeč jako lvi.

Výborný turnaj, možná 8. místo je lehce zklamání, ale to není podstatné. Podstatná je předvedená hra a ta byla výborná.